Valašské Meziříčí odjelo z Břeclavi bez bodů

Lvice jako první tým v soutěži dokázalo porazit Valašské Meziříčí. Utkání o vedení v 1. lize žen přineslo napínavý průběh a břeclavské hokejistky po zásluze zvítězily.

Zápas od prvních minut naplňoval předpoklady a na ledě se na 1. ligu odehrával nadprůměrný zápas. V první třetině se oba týmy dostávaly velmi snadno ke střelbě a brankářky se tak měly co ohánět. Po úvodním náporu od Lvic přišlo vyrovnání hry a z první větší šance se dostal do vedení hostující tým. Hezkou kombinaci využila L. Barochová. Téměř vzápětí mohlo být ještě hůře. Na trestnou lavici usedla kapitánka K. Dvořáková a hostující celek měl několik možností své vedení navýšit. Oslabení jsme dokázali ubránit. Pak ovšem hezkou kombinaci předevdly i Lvice, když se právě od kapitánky, přes S. Duroňovou, dostal kotouč k B. Búlikové a bylo srovnáno. I nadále se hrál útočný hokej. Oba celky se střídaly ve svých šancích. Mírnou převahu měly ale Lvice. Tomu odpovídá i poměr střel v této třetině 15:11. Další branka v této části hry už nepadla.

Od druhé třetiny se oba celky více zaměřily na bránění a šancí a střel povážlivě ubylo. Hokej se hrál nadále velmi svižný, přibylo ovšem více soubojů o puk a oba týmy měly problém se v útoku dostat ke střelbě. Ve 24. minutě dostaly možnost přesilovky i Lvice. Hostující celek ovšem skvěle bránil a otočit vývoj zápasu se našim hokejistkám nepovedlo. Naopak. Chvíli poté, co oba celky začaly hrát se stejným počtem hráčů na ledě, se opět prosazují hosté z Val. Meziříčí. P Matějová využívá svých zkušeností a opět posílá Val. Meziříčí do vedení. Radost hostujícího celku ovšem tentokráte netrvá ani celou minutu. Po přihrávce M. Hodoňové se do puku v pokleku opře S. Sadílková a vyhání z pod víka branky Val. Meziříčí všechny pavouky. Opět je srovnáno. Vzápětí jdou ale domácí hráčky do oslabení. To se naštěstí povedlo ubránit. Ještě do konce třetiny zažíváme opět krušné chvíle v oslabení, ale i toto druhé je skvěle ubráněno. Proti první třetině, kdy se více útočilo, byla tato na střely o poznání chudší pouze pět pokusů Lvic a čtyři Val. Meziříčí. Stav je nadále vyrovnaný.

Závěrečná třetina tak slibovala pořádné drama. Stále se ovšem více brání a ani jeden z celků se nechce dopustit chyby, aby pustil svého soupeře do vedení. Přesně v čase 45:00 se prosazuje M. Hodoňová, která procedí puk za záda S. Barochové z předbrankového prostoru. Komplikace pro Lvice ale přichází vzápětí. Další vyloučení a možnost pro hosty vyrovnat. Tato přesilovka ovšem netrvá dlouho. Po necelých dvaceti vteřinách se útočného faulu dopouští P. Matějová a síly na ledě jsou opět srovnány. Necelé dvě minuty před koncem se hostující tým odváží pro hru bez brankáře. Po dvaceti vteřinách ovšem Val. Meziříčí udělá chybu, kterou využívá S. Duroňová a střelou do prázdné branky zvyšuje naše vedení. Konečný nápor hostujícího celku se ovšem již konat nebude. Jejich hráčská lavice dostává dvouminutový trest a poslední minutu zápasu si Lvice již v klidu pohlídají.

Vyrovnané a napínavé utkání skončilo výhrou břeclavských hokejistek. Asi po zásluze. I v poslední třetině svého soupeře ve střelách předčily 7:3 a hlavně dokázaly vstřelit hned dvě branky.

V souboji o vítězství v 1. lize žen tak došlo k zápletce a stále není jasné, zda se na konci sezóny bude radovat Val. Meziříčí, či premiérově břeclavské Lvice.

HC Lvi Břeclav z.s. : HC Bobři Val. Meziříčí 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Búliková (Duroňová, Dvořáková), 28. Sadílková (Hodoňová), 45. Hodoňová (Gajdošová), 59. Duroňová - 6. Barochová L. (Adamová, Matějová), 27. Matějová (Jasenská)

Vyloučení: 4:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2

Sestavy:

Lvice: Bláhová (Kocmanová) - Duroňová, Vališová, Bartalová, Gábrová, Gajdošová, Beňovská, Glosíková, Dvořáková, Búlíková, Prokopová, Kotounová, Koníčková, Hodoňová, Sadílková, Chocholáčková

Val. Meziříčí: Barochová S. - Crhová, Adamová, Vávrová, Kočí, Mošťková, Barochová L., Sadílková, Matějová, Krňová, Jasenská, Křenková